پرسش‌های متداول درباره فی‌چاپ

برخی پرسش‌های متداول را در اینجا مطالعه نمایید

آیا امکان قرار دادن لوگو در فاکتور وجود دارد؟

بله، این کار به سادگی قابل انجام است. می‌توانید لوگوی خود را در فاکتور به اختیار نمایش دهید یا آن را مخفی کنید.

یا نرم‌افزار امکان وارد کردن قیمت‌های کارگاه‌های خودم را دارد؟

بله شما می‌توانید هر مقدار کارگاه که مایل باشید در نرم‌افزار وارد نموده و هنگام صدور فاکتور از نرم‌افزار بخواهید که بر اساس هر کدام از کارگاه‌هایی که مایلید محاسبات را انجام دهد. بنابراین، چاپخانه‌ها، کاغذفروشان و … متعدد با قیمت‌های مختلف می‌توانید وارد نمایید.

آیا امکان محاسبه هزینه کتاب در نرم‌افزار گنجانده شده است؟

بله، می‌تواند هزینه چاپ کتاب با قطع‌های مختلف را به سادگی محاسبه کنید و از میزان کاغذ مصرف و … نیز مطلع شوید.

من کتابی برای چاپ دارم که تک رنگ است اما یک فرم چهار رنگ نیز دارد آیا نرم‌افزار فی‌چاپ می‌تواند هزینه چاپ چنین کتابی را محاسبه نماید؟

بله، شما می‌توانید تا 5 نوع کاغذ با چاپ‌های متنوع را به وسیله نرم‌افزار فی‌چاپ  محاسبه نمایید.

آیا می‌توانم قیمت طراحی را به نرم‌افزار اضافه کنم؟

بله در فی‌چاپ سرفصل‌های استاندارد انجمن طراحان گرافیک به همراه قیمت‌های مصوب قرار داده شده است. همچنین شما می‌توانید هر تعداد که مایلید سرفصل جدید اضافه نموده و قیمت‌های طراحی خود را وارد نمایید

حداقل تعداد فرم و حداقل تیراژ بطور معمول در صحافی‌های مختلف تفاوت دارد این مشکل چگونه حل می‌شود؟

در نرم‌افزار فی‌چاپ امکان وارد کردن حداقل تعداد فرم و حداقل تیراژ گنجانده شده و هیچ مشکلی از این بابت نیست.

چگونه می‌شود قیمت‌های یک چاپخانه را با ماشین‌های چاپ مختلف که قیمت چاپ متفاوت دارند وارد نرم‌افزار کرد؟

شما می‌توانید برای چاپخانه‌ای با مشخصاتی که گفتید 2 یا بیش‌تر نام انتخاب کرده و قیمت هر ماشین را جداگانه وارد نمایید. مثلا چاپ ابیانه 1، ابیانه 2 و …

آیا نرم‌افزار فی‌چاپ فاکتور صادر می‌کند؟

بله صدور فاکتور را دارند. در ضمن فاکتور صادر شده ذخیره و بایگانی می‌شود و در هر زمان دیگر نیز می‌توانید به آن رجوع کرده و در صورت نیاز تغییر داده و مجددا چاپ نمایید.

صدور فاکتور به چه صورت‌هایی انجام می‌شود؟

شما می‌توانید فاکتور صادر شده را در فی‌چاپ  به 5 صورت مشاهده و چاپ نمایید.

1- پیش فاکتور   2- فاکتور کلی (قیمت نهایی)   3- فاکتور تفصیلی (ریز هزینه‌ها)  4- فاکتور تفصیلی(بدون قیمت) 5-به همراه تصویر سند چاپی

پس از صدور فاکتور و ثبت آن متوجه شدم که هزینه نظارت بر چاپ در فاکتور اضافه شده، چگونه تصحیح کنم؟

فاکتور صادر شده را دوباره فراخوانی کرده و به سادگی هر موردی که مایلید به فاکتور اضافه نموده و محاسبه مجدد کنید.

من در سفارشاتم مواردی دارم که بطور مرتب به من ارجاع می‌شود . آیا برای تمام موارد تکراری بایستی اطلاعات سفارش را وارد کنم؟

خیر، لازم نیست. امکان ذخیره به فرمت قالب کاربر گنجانده شده، شما می‌توانید موارد تکراری را به عنوان قالب کاربر تعریف کرده و هر بار که نیاز به محاسبه مجدد دارید آن را احضار کرده و پس از تغییرات دلخواه محاسبه مجدد نمایید.

آیا از اطلاعات هر شب نسخه پشتیبان گرفته می‌شود؟

بله، هر شب بر روی ۳ سرور مجزا، از اطلاعات شما نسخه پشتیبان گرفته می‌شود. به این ترتیب، حتی اگر یکی از سرورها دچار مشکل شود، به اطلاعات کاربران هیچ آسیبی وارد نمی‌شود.

برای استفاده از فی‌چاپ چه دانشی لازم است؟

کار با فی‌چاپ بسیار ساده است و هر کسی در حد آموزش‌هایی که در سایت قرار داده شده را را ببیند و مطالعه کند قادر به استفاده  خواهد بود. خود سایت در همه قسمت‌ها به اشکال مختلف راهنمایی‌های لازم را دارد.

در صورت قطع شدن اینترنت، چه اتفاقی برای فی‌چاپ من می‌افتد؟

به دلیل اینکه سرورهای ما در ایران و چند کشور خارج از ایران قرار دارد، مشکلی برای دسترسی کاربران پیش نخواهد آمد

البته در صورتی که اینترنت به طور کامل قطع شود، فی‌چاپ نیز همانند سایر وب سایت‌های داخلی از دسترس خارج خواهد شد که این مسئله بسیار بعید و دور از ذهن است، زیرا در این صورت دسترسی به تمامی وب سایت‌ها و سیستم‌ها نظیر بانک‌ها و موسسات دولتی نیز ممکن نیست.

آیا می‌توانم قیمت‌های خودم را از اکسل وارد فی‌چاپ کنم؟

در فی‌چاپ کافی است یکبار به فرمت ارائه شده از جداول خروجی اکسل بگیرید و اگر روی همین فرمت اطلاعات قیمت‌های شما وارد شود، به سادگی می‌توانید قیمت‌های خود را هر زمان که تغییر کرد از فایل اکسل وارد فی‌چاپ نمایید.

البته ویرایش قیمت‌ها در خود نرم‌افزار فی‌چاپ نیز امکانپذیر است.

آیا فی‌چاپ اپلیکیشن همراه نیز دارد؟

تیم ما در حال کار روی اپلیکیشن هستند و در برنامه ارائه قرار دارد.

آیا مشتریان من می‌توانند محاسبه سفارشات خود را در سایت فی‌چاپ انجام دهند؟

هم بله و هم خیر، شما می‌توانید هزینه هر سفارش را برای آنها محاسبه و به آنها از طرق مختلف(ایمیل، تلفنی و ..) اطلاع دهید.
البته می‌توانید سایت شخصی دیگری راه‌اندازی کنید و با قرار دادن فرم ثبت سفارش در آن و اتصال آن به فی‌چاپ، محاسبه هزینه سفارش را برای مشتریان خود اتوماتیک انجام داده و بطور مستقل و از طریق سایت خود ثبت سفارش کرده و حتی آنلاین هزینه آنرا دریافت نمایید.

آیا فی‌چاپ امکان حسابداری دارد؟

خیر، فی‌چاپ نرم‌افزار حسابداری نیست و هزینه سفارشات چاپی را محاسبه و جزئیات هر قسمت را نمایش و در فاکتور مشتری ذخیره می‌کند. در حد ذخیر حسابهای مشتریان این کار انجام می‌شود.
اما به زودی فی‌چاپ به نرم‌افزار حسابداری مستقلی اتصال خواهید یافت و شما می‌توانید با تهیه اشتراک حسابداری، از این خدمات نیز بهره‌مند شوید.

آیا می‌توان محاسبه هزینه سفارشات چاپی را در سایت خودم داشته باشم؟

بله، به زودی با دریافت اشتراک و اطلاع از توضیحات لازم می‌توانید محاسبه هزینه چاپ را در سایت خود داشته باشید.

آیا مشتریان من می‌توانند آنلاین هزینه سفارش خود را پرداخت نمایند؟

شما می‌توانید سایت شخصی دیگری راه‌اندازی کنید و با قرار دادن فرم ثبت سفارش در آن و اتصال آن به فی‌چاپ، محاسبه هزینه سفارش را برای مشتریان خود اتوماتیک انجام داده و بطور مستقل و از طریق سایت خود ثبت سفارش کرده و حتی آنلاین هزینه آنرا دریافت نمایید.

اگر کسب‌وکارم را شارژ نکنم، اطلاعات من چه می‌شود؟

در صورت استفاده از مدت زمان یکهفته‌ی آزمایشی نرم‌افزار فی‌چاپ و عدم شارژ کسب‌وکار، یک ماه پس از منقضی شدن کسب‌و‌کار آزمایشی، اطلاعات شما حذف خواهد شد. اما در صورتی که کسب‌و‌کارتان را حتی یکبار شارژ کرده باشید، اطلاعات شما تا مدت 1 سال بر روی سرورهای ما نگهداری شده و پس از این مدت، در صورت عدم تمدید کسب‌و‌کار، حذف خواهند شد.

آیا امکان ثبت پیش‌فاکتور در فی‌چاپ وجود دارد؟

بله، شما می‌توانید در ابتدا پیش‌فاکتور را ثبت نمایید و هر زمان که سفارش مشتری قطعی شد، با ویرایش پیش‌فاکتور، آنرا تبدیل به فاکتور نمایید.

تاریخ اعتبارم منقضی شده است، باید چه‌کار کنم؟

زمانی که مدت اعتبار طرح به پایان برسد اعتبار کسب‌وکار شما منقضی می‌شود. برای شارژ حساب، روی منو “تمدید اشتراک” با آیکون چرخ خرید کلیک کنید. در سربرگ تمدید اشتراک طرح مورد نظر و دوره پرداخت را انتخاب و با زدن “افزودن به سبد خرید” اقدام به پرداخت نمایید.

می‌خواهم کسب‌وکارم را شارژ کنم، نمی‌دانم باید چه طرحی انتخاب کنم؟

بعد از یکهفته استفاده رایگان از فی‌چاپ، می‌توانید طرح موردنظرتان را بر اساس نیاز کسب‌وکار خودتان انتخاب کنید. می‌توانید هر طرح را به‌صورت ماهیانه، شش‌ماهه و یا سالیانه شارژ نمایید. امکان تغییر طرح نیز وجود دارد.

توجه: امکان برگشت به طرح‌های پایین‌تر وجود ندارد

چطور می‌توانم نحوه کار با فی‌چاپ را آموزش ببینم؟

فی‌چاپ بسیار کاربرپسند و ساده طراحی شده است، علاوه بر آن شما همواره می‌توانید از راهنمای جامع فی‌چاپ و خودآموزهای ویدیویی در بخش راهنمای سایت استفاده کنید. علاوه بر آن در صورت نیاز شما می‌توانید اعتبار پشتیبانی واتس‌اپ خریداری کرده و با بخش پشتیبانی تماس حاصل نمایید تا بصورت تلفنی از طریق واتس‌اپ به شما آموزش‌های لازم داده شود.

آیا فی‌چاپ روی IOS هم کار می‌کند؟

اما از آنجایی که نرم‌افزار فی‌چاپ ابری و تحت وب است، دسترسی به آن از طریق کلیه مرورگرها برای کاربران میسر است. ما کاربران متعددی داریم که بدون هیچ گونه مشکلی، از طریق مرورگر وب بر روی سیستم عامل IOS یا MAC از نرم‌افزار استفاده می‌کنند. لازم به ذکر است که فی‌چاپ بهترین نمایش و کارایی را بر روی مرورگر گوگل کروم دارد، و استفاده از این مرورگر بر روی کلیه سیستم عامل‌ها توصیه می‌شود.

آیا نرم‌افزار می‌تواند روی سرور ما قرار بگیرد؟ (روی سرور شخصی،سازمانی و …)

خیر. قرار دادن نرم‌افزار روی سرورهای مشتریان، جزو سیاست‌های کاری ما نیست. فی‌چاپ، یک نرم‌افزار ابری است، اینکار هزینه را به شدت کاهش داده و امکان خدمات‌دهی و به‌روزرسانی به طیف عظیمی از مشتریان را آسان می‌کند.

چگونه می‌توانم درصدی روی کل هزینه‌های فاکتور اعمال کنم؟

در بخش مدیریت قیمت‌ها، قسمت سایر هزینه‌ها گزینه  حاشیه سود وجود دارد. شما می‌توانید زمان صدور فاکتور این گزینه نیز انتخاب نمایید تا مقدار درصدی که خود مایل هستید به هزینه‌های فاکتور اضافه شود. درصد اضافه شده روی تک تک هزینه‌ها اعمال می‌شود به شکلی که مشتری شما مبلغ جداگانه‌ای را نخواهد دید.

در فی‌چاپ

جمع ما هر روز بزرگتر می‌شود.

شما هم به فی‌چاپ برای توسعه کسب‌وکار خود نیاز دارید.
تغییر را بپذیرید و رشد را تجربه کنید